ДК БС | Державний класифікатор будівель та споруд
ДК БС | Державний класифікатор будівель та споруд
Клікніть на , щоб відкрити нижчий рівень
Опис
Державний класифікатор будівель та споруд (ДК БС) є складовою частиною Державної системи класифікації та кодування техніко-економічної та соціальної інформації. Класифікатор розроблено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.1998 р. №971 “Про програму реформування державної статистики на період до 2002 року”.
ДК БС призначено для використання органами центральної та місцевої виконавчої та законодавчої влади, фінансовими службами, органами статистики та всіма суб’єктами господарювання (юридичними та фізичними особами) в Україні.
Використання ДК БС забезпечує умови для вирішення таких завдань:
виконання комплексу облікових функцій щодо будівельної діяльності в рамках робіт з державної статистики, включаючи статистику цін на будівельну продукцію;
проведення робіт з перепису, оцінки та переоцінки вартості і стану будівель та споруд;
проведення зіставлення національних статистичних даних щодо продукції будівництва з даними Статистичної комісії Європейського Союзу (Євростату) та ООН;
проведення соціологічних досліджень з питань будівництва, забезпечення житлом і різними послугами населення України;
розроблення аналітичних показників та прогнозування інвестицій в економіку України.
Об’єктами класифікації в ДК БС є будівлі виробничого та невиробничого призначення та інженерні споруди різного функціонального призначенння.
Споруди - це будівельні системи, пов\'язані з землею, які створені з будівельних матеріалів, напівфабрикатів, устаткування та обладнання в результаті виконання різних будівельно-монтажних робіт.
Будівлі - це споруди, що складаються з несучих та огороджувальних або сполучених (несучо-огороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, призначені для проживання або перебування людей, розміщення устаткування, тварин, рослин, а також предметів.
До будівель відносяться: житлові будинки, гуртожитки, готелі, ресторани, торговельні будівлі, промислові будівлі, вокзали, будівлі для публічних виступів, для медичних закладів та закладів освіти тощо.
Інженерні споруди - це об’ємні, площинні або лінійні наземні, надземні або підземні будівельні системи, що складаються з несучих та в окремих випадках огороджувальних конструкцій і призначені для виконання виробничих процесів різних видів, розміщення устаткування, матеріалів та виробів, для тимчасового перебування і пересування людей, транспортних засобів, вантажів, переміщення рідких та газоподібних продуктів тощо.
Інженерні споруди класифікуються в основному за інженерним задумом, що визначається цільовим призначенням об\'єкта.
До інженерних споруд відносяться: транспортні споруди (залізниці, шосейні дороги, злітно-посадкові смуги, мости, естакади тощо), трубопроводи та комунікації, дамби, комплексні промислові споруди, спортивні та розважальні споруди тощо.
Одиницею класифікації в класифікаторі є в основному окрема будівля чи інженерна споруда (будинок, дорога, трубопровід тощо). Для комплексних будівель, що складаються з декількох будівель, кожна будівля може класифікуватися окремо. Якщо, наприклад, комплекс професійно-технічного навчального закладу складається з будинку для навчання та гуртожитку, то будинок для навчання в цьому випадку буде позначений кодом 1263, тоді як гуртожиток слід позначити кодом 1130. Проте, якщо дані не деталізовані чи відсутні, то комплекс відносять до класифікаційного угруповання за кодом 1263.
Як констатовано вище, будівлі класифікуються за їх функціональним призначенням. Будівлі, що використовуються або запроектовані для декількох призначень (комбіноване житло, готель і контора), повинні бути ідентифіковані за однією класифікаційною ознакою відповідно до головного призначення. Головне призначення повинно бути визначене таким чином:
обчислюється відсоткове співвідношення площ різних за призначенням приміщень будівлі в складі повної загальної площі та віднести ці приміщення згідно з їх призначенням чи використанням до відповідного класифікаційного угруповання;
потім будівля класифікується за методом «зверху - вниз». Будівлю спочатку відносять до розділу (один розряд коду), що охоплює всю чи більшу частку всієї її загальної площі. Далі їх відносять до підрозділу (два розряди коду) - житлові будівлі, нежитлові будівлі за найбільшою питомою вагою площі в цій будівлі. Наступним кроком визначається група (три розряди коду) за найбільшою часткою всієї загальної площі в межах підрозділу. Нарешті, вибирається належність будівлі до класу (чотири розряди коду) за найбільшою часткою всієї загальної площі у межах групи.
Ця методика може бути проілюстрована за допомогою наступного теоретичного прикладу.
Розглянемо будівлю, загальна площа якої складається з таких приміщень:
Тип використання |
% від загальної площі |
Клас ДК БС |
30% |
1122 |
|
Офіси кредитної установи |
10% |
1220 |
Магазин |
20% |
1230 |
Бібліотека |
30% |
1262 |
10% |
1264 |
У цьому випадку будівля класифікується таким чином:
на рівні 2-х розрядів коду будівля відноситься до підрозділу 12 «Будівля нежитлова», оскільки офіси, магазин, бібліотека та кабінет лікаря, що відносяться до цього підрозділу, займають найбільший відсоток (70%) загальної площі;
на рівні 3-х розрядів - до групи 126 «Будівлі для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення», тому що бібліотека та кабінет лікаря, що відносяться до цієї групи, займають найбільший відсоток (40%) загальної площі в межах розділу;
нарешті на рівні 4-х розрядів - до класу 1262 - «Музеї та бібліотеки», тому що бібліотека займає найбільший відсоток (30%) загальної площі в межах групи.
Таким чином означену будівлю належить віднести до нежитлових приміщень, до класу 1262 – “Музеї та бібліотеки”.
ДК БС побудовано за ієрархічним методом класифікації з використанням послідовної системи кодування.
Кожна позиція у ДК БС містить п’ятизначний цифровий код і назву відповідних класифікаційних угруповань.
Загальна структура цифрового коду ДК БС відповідає такій схемі:
Х - розділ;
ХХ - підрозділ;
ХХХ - група;
ХХХХ - клас;
ХХХХ.Х - підклас.
Цифрові коди ДК БС, що охоплюють класифікаційні угруповання “розділ – клас”, повністю відповідають Класифікації типів споруд Євростату (СС).
Гармонізація ДК БС з СС на рівні 4-х знаків дасть змогу використовувати національні статистичні дані для зіставлення із статистичними даними Євростату без перехідних таблиць, а також забезпечить можливість входження через систему перехідних ключів до центральної класифікації товарів ООН (СРС).
На рівні класифікаційного угруповання “підклас” забезпечується деталізація класифікаційних угруповань з урахуванням вимог національної економіки та статистики. Рівень підкласу має значення від “1” до “9”, причому значення “9” завжди означає іншу продукцію в межах конкретного класу.
В цілях забезпечення однозначного віднесення об’єктів класифікації до певних класифікаційних угруповань, полегшення та зручності використання ДК БС в практичній діяльності, на рівні класів в ДК БС до класифікаційних угруповань даються пояснення, що за будівлі чи споруди включає чи не включає конкретний клас.
Введення в дію ДК БС в Україні припиняє чинність “Общесоюзного классификатора строительной продукции” (ОК СП – 1-88-17) а також групи 45.6 – “Будинки, будівлі, промислові та інженерні споруди” ДКПП (ДК 016-97).
Таблиці відповідності кодів ДК БС кодам ОК СП та кодів ОК СП кодам ДК БС подані відповідно в довідкових додатках А та Б.
Ведення Державного класифікатора будівель та споруд здійснює Державний науково-дослідний інститут автоматизованих систем у будівництві Держбуду України. Підставою для змін ДК БС можуть бути зміни у Європейській класифікації СС та пропозиції міністерств і відомств, внесені та погоджені в установленому порядку.
- Довідники
- КОАТУУ / КАТОТТГ 2021
- КАТОТТГ 2021
- КВЕД - 2005
- КВЕД - 2010
- Класифікатор системи позначень одиниць вимірювання та обліку
- КЛАСИФІКАЦІЯ ВИДІВ ВАНТАЖІВ 2014 України
- НСПГ 2014
- НПРА 2014
- КЗЕП 2012
- Банки України
- ДКУД ДК 010-98
- КІСЕ
- КОПФГ
- Телефонні коди міст України
- Міжнародні телефонні коди
- Поштові індекси
- ТНВЭД / УКТЗЕД 2011
- Класифікатор будівель та споруд
- НОМЕНКЛАТУРА ПРОДУКЦІЇ ПРОМИСЛОВОСТІ 2014
- Номенклатура продукції будівництва
- Класифікатор відходів
- Класифікація послуг, пов'язаних з відходами
- Класифікатор професій
- Класифікатор продукції і послуг
- Міжнародні штрихові коди
- International barcodes
- Умовні позначення областей України на номерних знаках автомобілів
- Партнери
- Нові оголошення
- 13.10.2024 10:48
Техмі - магазин смартфонів, гаджетів і аксесуарів "Texmi" - 13.10.2024 08:33
Оновлюємо Затирку Міжплиткових Швів: (Яворів, Новояворівськ, Янів «Івано-Франкове», Львів, Винники). ПП Фірма «SerZatyrka» - 12.10.2024 10:16
Чистка Швів Плитки: Оновлюємо Затирку Міжплиткових Швів: (Цементна Та Епоксидна Затирка). ПП «ФІРМА «SerZatyrka» - 11.10.2024 05:54
Фугування Плитки: Оновлюємо Затирку Міжплиткових Швів: (Цементна Та Епоксидна Затирка). ПП «ФІРМА «SerZatyrka» - 10.10.2024 08:45
Чистка Та Фугування Міжплиточних Швів: Відновлення Старої Затирки Між Плиткою. ПП «ФІРМА «SerZatyrka»
- Нові компанії