КСПОВО | Класифікатор системи позначень одиниць вимірювання та облікуКСПОВО | Класифікатор системи позначень одиниць вимірювання та обліку

Клікніть на , щоб відкрити нижчий рівень


Опис

Державний класифікатор системи позначень одиниць вимірювання та обліку (далі - КСПОВО) є складовою частиною державної системи класифікації техніко-економічної та соціальної інформації.

КСПОВО розроблено на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 4 травня 1993 р. N 326 "Про Концепцію побудови національної статистики України та Державну програму переходу на міжнародну систему обліку та статистики".

КСПОВО гармонізовано з міжнародними стандартами ISO 31:1992 "Величини та одиниці", ISO 1000:1992 "Одиниці SI та рекомендації щодо застосування кратних і частинних від них одиниць" в частині одиниць вимірювання фізичних величин і відповідає "Довіднику елементів зовнішньоторгових даних" (ДЕЗД ООН), 1987 р. в частині одиниць вимірювання, інформації та обліку, що застосовуються в міжнародній торгівлі.

КСПОВО призначено для збирання, оброблення та обміну інформацією з фінансової та статистичної звітності, у сфері зовнішньоекономічної діяльності, в торговельних та товаросупровідних документах та ін.

Об\'єктом класифікації є множина одиниць вимірювання фізичних величин (розділи 1 - 13) та одиниць обліку, які використовуються у статистиці (розділи 14 - 31).

Структурно класифікація складається з таких блоків: код (чотиризначне число), назва одиниці вимірювання чи одиниці обліку, умовне позначення українське (російське) та міжнародне, код СОЕИ (код за "Общесоюзным классификатором. Система обозначений единиц измерений, используемых в АСУ", 1988 г.).

Класифікація одиниць вимірювання та одиниць обліку побудована за порядковим методом кодування.

У блоці "Умовне позначення" прийнята скорочена форма запису назв одиниць вимірювання та одиниць обліку з додаванням, у разі необхідності, множників чи префіксів для позначення десяткових, кратних та частинних одиниць.

  • Довідники
  • Партнери
  • Нові оголошення
  • Нові компанії